Шепетівськиий ЗДО №7 "Дюймовочка"
Консультації для батьків
Поради турботливим батькам
ЖАДІБНІСТЬ ДИТИНИ
Навіть дошкільники добре знають, що бути жадібним – це погано, вони засуджують жадібність у інших, але багатьом дітям буває важко поділитися своїми іграшками чи ласощами з кимсь.
Причиною жадібності дітей третього року життя є особливості їхнього вікового самоусвідомлення: дитина починає відокремлюватися від навколишнього світу разом зі своїми особистими речами. Тому для неї «моя чашка», «мій стілець», « мій ведмедик» - це частинка її «Я», яке вона прагне захистити й утримати.
Якщо період самоусвідомлення пройшов неблагополучно, діти продовжують виявляти жадібність як незрілу форму відстоювання своїх меж. У таких дітей ситуації, у яких від них чекають прояву «доброти», викликають тривогу або гнів та негативне ставлення до необхідності чимось із кимсь ділитися..
Чим можуть допомогти батьки
1. Замість того, щоб просити дитину чимось із Вами поділитися - діліться з нею самі, але демонструйте, як Вам це приємно. Ви зможете навіяти дитині відчуття того, що це досить приємний процес.
2. Уникайте деякий час тих ситуацій, у яких дитина може продемонструвати свою жадібність. Адже частий прояв негативних форм поведінки закріплює не тільки небажані звички, а й неприємне уявлення про себе.
3. Частіше розповідайте дитині про те, яка вона хороша, що вміє робити, цікавтесь її вподобаннями. Це допоможе їй стати спокійнішою та впевненішою в собі.
Чим може допомогти психолог
Основні завдання психологічної корекції:
Визначити, які психологічні проблеми дитини спричиняють її жадібність.Допомогти дитині подолати ці проблеми шляхом усвідомлення своїх почуттів, розкриття своїх можливостей, підвищення впевненості у своїх силах.У спеціальних ігрових ситуаціях повправлятися з дитиною в проявах щедрості, дати відчути радість і гордість за себе.Сформувати впевненість дитини в тому, що вона добра, вміє і хоче допомагати іншим, може поділитися з тими, кого любить.Разом із батьками розробити подальші заходи з формування позитивного ставлення дитини до себе та оточення.ПЕРЕЛІК закріплених територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти міста можна переглянувши за ссилкою.
https://drive.google.com/open?id=1tNbfigh37TyKhP5PtN_SvAHjYaP5KXuY
Як підготувати дитину до школи: п'ять порад турботливим батькам
https://docs.google.com/document/d/1lObX_3HAvD2hVKuHh6G3Z6Auelx8NHbq/edit?usp=sharing&ouid=114216901940393373058&rtpof=true&sd=true
Кімната майбутнього першокласника
* Щоб виділити місце для занять дитини, кімнату необхідно розділити на зони, щоб учня ніщо не відволікало від занять.
*Саджати дитину спиною до дверей не рекомендують психологи - так дитина може почувати себе некомфортно.
* Краще місце для занять - біля вікна, щоб на стіл падало природне світло. Якщо не виходить розмістити стіл біля вікна, подбайте про якісне освітлення. Світло в дитячій повинне бути яскравим і по можливості рівномірним.
* Світло однієї - єдиної настільної лампи дітям протипоказане: контраст із зонами півмороку швидко викликає зорове роздратування.
* Основна деталь інтер'єра школяра - стіл. Він повинен бути обраний особливо ретельно, адже від розміру й моделі стола залежать постава, зір дитини і його бажання вчитися.
* Висота стільниці залежить від росту дитини: першокласникові вистачить 45-48 см. Перевірити, чи підходить він вашій дитині, можна прямо в магазині: коли учень сідає за стіл, його край повинен виявитися точно на рівні грудей.
* Не менш важливо вибрати стілець, а ще краще - робоче крісло. Його висота регулюється, а виходить, цей предмет буде придбаний "взапас". Сидіння крісла не повинне бути глибоким, щоб під час занять дитина не горбилася, а її спина опиралася на спинку.
* Для книг юного учня потрібна шафа або кілька полиць. Психологи радять відкриті полки - це сприяє приученню дитини до порядку.
* Для зберігання письмових приладь підійдуть різні ніші, мобільні контейнери й навіть ширма з кишеньками. Головне, щоб всі вони перебували в зоні досяжності дитини
Заповіді першокласника
Познайомте свою дитину із цими простими, але важливими правилами. Складені вони за рекомендаціями відомого педагога С.Соловейчика.
- Не віднімай чужого, але й все своє не віддавай.
- Попросили - дай, намагаються відняти - намагайся захищатися.
- Не бийся без образи. Сам не приставай.
- Кличуть грати - іди, не кличуть - попросися, це не соромно. Грай чесно.
- Не дражни інших, не канюч, не випрошуй нічого. Ніколи два рази ні про що не проси.
- Через оцінки не супереч, будь гордим. Із учителем через оцінки не сперечайся й на вчителя на оцінки не ображайся. Роби уроки завжди як треба, і оцінки в тебе будуть гарні.
- Не будь бруднулею. Діти бруднуль не люблять. Не будь і чепуруном, діти не люблять і чепурунів.
- Частіше говори: давай дружити, давай грати, давай водитися, давай разом підемо додому.
- Не виставляйся! Ти не краще всіх, ти не гірше всіх. Запам'ятай це!
Іди в школу, і нехай вона подарує тобі радість!
Готуємо дитину до школи Підготувати шестирічну дитину до школи - значить дати їй певне фізичне загартування, настроїти психологічно і морально до систематичної щоденної праці , підготувати мислення дитини до навчання. Бажання вчитися або допитливість, бажання пізнавати - це ті пepшi риси вдачі, які потрібно розвивати і виховувати у майбутнього школяра.Здоров'я дитини як один з найважливіших факторів успішного навчання у школі. До успішного навчання потрібно підготувати дитину не тільки морально, інтелектуально, а й фізично. Тому потрібні і корисні такі рекомендації: 1. 3малку привчайте дитину дотримуватись правил особистої гігієни
2. Виробіть для дитини чіткий режим дня і намагайтесь його дотримуватись.
3. Привчайте дитину до ранкової зарядки. Фізичними вправами особливо корисно займатись на свіжому повітрі
4. 3 раннього дитинства загартовуйте вашу дитину
5. Влаштовуйте дитині прогулянки в будь-яку погоду. Пам'ятайте! Хвора дитина - це горе не тільки для батьків, але й для вчителів: порушується звичний навчальний ритм, дитині приводиться весь час «наздоганяти» матеріал.
6. Перед заняттями у школі проконсультуйтесь з психологом, логопедом. При необхідності виправте, з допомогою фахівця, мовленнєві недоліки дитини.
7. Відвідайте стоматолога, вилікуйте дитині всі хворі зуби.
8. Перевірте зір вашої дитини в окуліста.
Шановні батьки! Ваші діти готуються до відповідального періоду життя, тож допоможіть їм у цьому!
Рекомендації батькам майбутнього першокласника· Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу дома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд.· Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той й на інший продукт).· Не лайте, а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему».· Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.· Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що вам це цікаво.· Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.· Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачачи світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.· Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Обов’язково вийде, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.· Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення- Не можна ніколи (навіть у пориві гніву ), говорити дитині ,що вона гірша за інших.- Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання.- Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною- Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й з дорослими.- Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.- Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.- Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.- Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.- Не домагайтеся успіху силою. Примус – найгірший варіант морального виховання. Примус руйнує особистість дитини.- Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів.Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати